1 mila to nie jest to samo co 1 kilometr

Sprzedawcy samochodów sprowadzanych z Wielkiej Brytanii, czyli kraju który stosuje zupełnie inne miary odległości niż w kontynentalnej Europie mają uciążliwy nawyk przeliczania mil na kilometry w stosunku 1 do 1. Dla tych którzy mają jeszcze wątpliwości przypominamy, że 1 mila angielska to 1,609344 km (źródło).

Przykłady takich praktyk:

Oto moto
źródło: otomoto.pl

Link do ogłoszenia: http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-z-anglii-anglik-1-9-sdi-ID6ybGyR.html

Po weryfikacji w Check the MOT history of a vehicle (kiedy doczekamy się takiego portalu w Polsce?)

Historia samochodu

Szybko można zweryfikować, że 2 marca 2015 auto miało 87 193 mil, a więc już wtedy miało 140 323,53 km. I taka wartość powinna znaleźć się w powyższym ogłoszeniu.

Poniżej kolejny przykład: http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-passat-sport-tdi-bogate-wyposazenie-anglik-ID6ywukP.html#a88ece5079

źródło: otomoto.pl
źródło: otomoto.pl

 

 

Historia Pojazdu

I znowu poprawna wartość która powinna się znaleźć to minimum 274743.31 km.

Warto mieć świadomość takich praktyk.

13 Responses

  1. a ty nie masz co robic ? wiekszasc ogloszen pisze w opisie ,ze przebieg opodany jest w milach !!
    chciales sie pochwalic ,ze jestes „obcykany w temacie „>? Zablysniesz jak powiesz ,ktore samochodu z niemiec sa cofane >?

    1. Janusz, uspokój się. Jest to mimo wszystko nadal zwykła manipulacja, bo wprowadza w błąd ludzi, którzy wyszukują samochody przez wyszukiwarkę.

  2. Jeżeli dla kogoś przeliczenie mil na kilometry jest takim problemem, że nie potrafi i aż musi dać dopisek w ogłoszeniu „przebieg w milach”, to znaczy, że jest patentowanym głąbem. Głąb który powinien co najwyżej przerzucać ziemniaki z pola na przyczepę, a nie brać się za sprzedaż samochodów.

    Tylko, że w rzeczywistości patentowany głąb raczej rzadko sprzedaje samochody (choć po powyższych komentarzach można wnioskować inaczej) więc oczywiste jest, że chodzi o rżnięcie głupa i zatajanie prawdziwego przebiegu.

  3. Cóż, nie od dziś wiadomo, że handlarze samochodów orzą jak mogą. Dopóki w polskim prawie nie pojawią się mechanizmy które szybko wyłapią i ukażą takich delikwentów dopóty nic się nie zmieni, bo jest to zbyt opłacalne.

Dodaj komentarz