Gorszy sort polaków – jak to spieniężyć?

Pamiętacie to słynne już zdanie Prezesa Jarosława Kaczyńskiego o gorszym sorcie polaków?

Przypomnijmy to sobie:

 

 

Czy Prezes Kaczyński miał racje? Nie chcę w to wnikać, ale fakt jest taki, że zrobiła się ogromna medialna wrzawa. Opozycyjni politycy, ludzie ze świata mediów i kultury zaczęły masowo utożsamiać się z „gorszym sortem polaków„.

Hasło stało się modne niemal tak jak słynne „Spieprzaj dziadu!”

 

Władysław Frasyniuk

Władysław Frasyniuk

Jan Tomasz Gross

Jan Tomasz Gross

Ryszard Petru

Ryszard Petru

No i się zaczęło. Dodatkową motywacją do produkcji wszelkiej maści gadżetów i emblematów z tym hasłem były demonstracje KOD (Komitetu Obrony Demokracji)

Hasło „najgorszy sort polaków” zaczęło żyć własnym życiem. Zadziałała niewidzialna ręka rynku. Prawo popytu i podaży.

Efektem akcji są takie koszulki:

Ryszard Petru

nsp_t_shirt

Źródło

Koszulka z hasłem „Najgorszy Sort Polaków

Na końcu należałoby się wyjaśnienie, co Prezes Jarosław Kaczyński miał na myśli wypowiadając te słowa? Otóż nawiązywał on do wydarzeń związanych z przejmowaniem Trybunału Konstytucyjnego, który notabene został kilka miesięcy wcześniej przejęty przez Platformę Obywatelską. Posłowie PO wybrali sędziów do TK mimo, że nie mieli do tego prawa, co później potwierdził w swoim wyroku Trybunał Konstytucyjny.

Pewna część niezadowolonej z takiego obrotu sprawy opozycji, pobiegła do Brukseli i zaczęła donosić na polski rząd, że dzieje się krzywda w kraju. Parlament Europejski ma nawet przeprowadzić debatę o Polsce. Wynik pewnie będzie znany, ponieważ większość w nim mają liberalno-lewicowe elity z różnych krajów europejskich, którym nie w smak to, że w Polsce rządzi prawica.

Nie chcę tłumaczyć tutaj Prezesa, ale coś jest na rzeczy.

Nie mniej spora część przedsiębiorców stanęła na wysokości zadania. Co cieszy. Oznacza to, że ich kreatywność jest bez zastrzeżeń.

Jestem ciekawy waszego zdania na ten temat.

1 Response

Dodaj komentarz