Handlowanie kontami bankowymi

Janusze Biznesu znaleźli kolejny sposób na zarobkowanie – handlowanie kontami bankowymi. Konta prawie zawsze zakładane są na słupa. Słupem można stać się świadomie bądź nieświadomie.

sprzedaż rachunku bankowego

Świadomie, czyli po prostu sprzedać swoją tożsamość. Ceny zaczynają się od kilku stówek. Robią tak osoby które zwykle nie mają nic do stracenia. Drugą kategorią osób są Ci którym po prostu skradziono tożsamość. Wystarczający jest skan dowodu osobistego bądź paszportu. W posiadanie takich dokumentów można wejść chociażby wypożyczając kajak, rowerek wodny czy inny sprzęt. Wynajmujący bardzo często życzą sobie aby pozostawić w depozycie dokument tożsamości. Nie róbmy tego! Wypożyczalnia może co najwyżej spisać informacje z dowodu.

Zakładając rachunek bankowy w jednym banku, bez problemu możemy założyć rachunki w innych bankach. Banki potwierdzają tożsamość na zasadzie przelewu testowego (zwykle na wysokość do kilku groszy). Konta takie wykorzystywane są do zakładania fałszywych aukcji na których sprzedawane są popularne przedmioty, np telefony komórkowe po niezwykle atrakcyjnych cenach.

Na słupa bardzo często zakłada się również działalności gospodarcze. Poniżej wrzucam użytkownika oszukanego właśnie w ten sposób:

EXPERT RTV AGD Damian Cabaj BIAŁKI, UL.TURKUSOWA 20 08-110 SIEDLCE

 

Wszystko wyglądało niezwykle profesjonalnie. Sklep Expert RTV AGD działał w oparciu o profesjonalny szablon.

Oszukani przez Expert RTV AGD Damian Cabaj

 

Jak udało mi się ustalić, kwota przekrętu opiewa na 250 tys zł. Sprawa jest w toku – ale jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć, jest raczej małe prawdopodobieństwo, że poszkodowani odzyskają swoje pieniądze.

Cała dyskusja dostępna jest na http://www.wykop.pl/wpis/17783205/mirki-mam-problem-zamowilem-w-niedziele-telewizor-/

 

 

5 Responses

  1. Wstyd się przyznać, ale też naciąłem się na nich. Wyglądało to wszystko naprawdę profesjonalnie. Sklep przypominał 1 do 1 RTV Euro AGD. Poza tym mail z potwierdzeniem zakupu, z formularzem możliwości odstąpienia od zawarcia umowy. Akcja została przeprowadzona w weekend – czyli dali sobie trochę czasu na to, aby zwinąć hajs i „posprzątać po sobie”. Informowałem kilka portali – ale jak na razie cisza. Nikt nic nie wie.

  2. Rzeczywiście sklep wyglądał bardzo profesjonalnie. Mój znajomy się na nich naciął. Myślał, że kupuje w RTV Euro AGD. Nawet gdy po dwóch dniach przesyłka nie dotarła, to zadzwonił do nich na infolinię – dopiero po wnikliwej analizie okazało się, że to Euro RTV AGD ;/

  3. Ale czy to pewne ze pieniędzy sie nie da odzyskać? Przeciez musialy jakies slady zostac, chociaz numery ip komputera.Bo w takim razie jesli jest to bezkare to tylko rezygnować z pracy i takim biznesem się zając, 4 takie przekręty i mozna z odsetek żyć, nie wydaje mi się zeby im się to upiekło, mam nadzieje ze ci złodzieje pojdą na dluuugo siedzieć

  4. Ale czy to pewne ze pieniędzy sie nie da odzyskać? Przeciez musialy jakies slady zostac, chociaz numery ip komputera.Bo w takim razie jesli jest to bezkare to tylko rezygnować z pracy i takim biznesem się zając, 4 takie przekręty i mozna z odsetek żyć

  5. Na jakiej podstawie stwierdzasz że jest male prawdopodobieństwo odzyskania pieniędzy????
    Byłem w tej sprawie na policji i co innego usłyszałem, nie wiem jaki jest cel wprowadzania ludzi w błąd

Dodaj komentarz