Nieudany wałek Mirka Handlarza

Internauci coraz częściej wychwytują januszybiznesu którzy cofają liczniki sprowadzanych aut. Pomocne są w tym różnego rodzaju bazy danych i rejestry aut. O ile w krajach europy zachodniej funkcjonuje to dobrze – to dziwię się, dlaczego w Polsce jest na to tak duże przyzwolenie społeczne. Przecież tu chodzi o nasze bezpieczeństwo! Kary powinny być zdecydowanie surowsze – dziwne, że nie są. Takie zachowania trzeba i należy piętnować i eliminować z rynku. Tak też czynimy.

Poniżej wrzucam print screen z portalu otomoto.pl na którym mamy pięknie wyglądające Audi A4 z silnikiem 4,2 TDI z 2010 roku. A więc sześciolatka z oficjalnym przebiegiem 92 tys km. Podejrzane?

Audi A8 z cofniętym licznikiem

Print screen z Otomoto.pl

 

Wystarczy podać nr rejestracyjny w brytyjskim portalu w którym można sprawdzić historię tej A4: https://www.check-mot.service.gov.uk/

 

Preent screen z check-mot.service.gov.ukPrint screen z check-mot.service.gov.uk – brytyjski serwis na którym można sprawdzić specyfikację auta z ostatniej wizyty w stacji kontroli pojazdów.

1 mila to 1,609312 km

Ostatni pomiar dokonany został 24 września 2015 r.

246037 mil = 395873 km

A więc ponad 300 000 km mniej!

 

Oczywiście internety interweniowały:

 

 

Po chwili przebieg został poprawiony na 420 000 km: http://otomoto.pl/oferta/audi-a8-4-2-tdi-350-km-anglik-v5c-zamiana-ID6ygm5j.html

Cena jak na razie bez zmiany… 🙂

 

 

 

12 Responses

 1. Nieźle się przestraszył i zmienił już na 420 tys km 🙂
  Swoją drogą – kto uwierzy, że 6 letnie auto tej klasy przejechało 92 tys km 🙂 ?

 2. Komentarz aby to Google dobrze zaindeksowało. Jeżeli ktoś dysponuje – niechaj dopisze w komentarzu VIN.

  Czarne Audi A8
  Numer rejestracyjny brytyjski: EJ60FZH
  Data pierwszej rejestracji: 18 listopada 2010

 3. Jeżeli polskie prawo pozwala na takie klocki ewidentne, bo widać ze koleś sie nie boi, to jego dane powinny zostać ujawnione z podaniem historii – sprzedaje auto z cofniętym licznikiem. Swoją droga otomoto i podobne portale mogłyby zostać przymuszone do umieszczania standardwoej informacji o tym ze źródła zagraniczne potwierdzają cofnięcie licznika.

Dodaj komentarz